Najnowsze wieści:

Woda zalała ogródki działkowe

29-07-2011 , kategoria: Co w mieście piszczy?, dodał: Adam Szulczewski, Liczba odsłon: 1752

Woda zalała ogródki działkowe Smród, bagno i straty w uprawach - to efekt ubiegłotygodniowych ulewnych opadów deszczu. - Straty oceniam na około 70% upraw. Niektórzy stracili nawet 90% - pisze nasz Czytelnik, użytkownik jednego z ogródków działkowych w Rzepinie.

Przypomnijmy, że padający w ubiegłym tygodniu deszcz zalewał piwnice i garaże m.in. w Drzeńsku, Rzepinie czy Starościnie. Od czwartku do soboty rzepińscy strażacy ochotnicy mieli pełne ręce roboty.

Wody było tak dużo, że z jej odbiorem nie poradziły sobie studzienki deszczowe na ulicy Walki Młodych. Deszcz zalał tam spory fragment drogi. Strażacy przepompowywali wodę do studzienek w niezalanej części ulicy. Jednak deszczówka zamiast spłynąć do pobliskiej rzeki, cofnęła się i zalała ogródki działkowe przy ul. Lipowej.

- Woda opadła po trzech dniach, ale nie da się opisać tego co po sobie zostawiła - pisze Czytelniek Kazik. Jak twierdzi, szkody jakie wyrządziła woda są tak duże, że część działkowców myśli o porzuceniu ogródków. Działkowcy narzekają także na brak jakiejkolwiek pomocy, w usuwaniu skutków zalania.

comments powered by Disqus

Przeszukaj nas!

Wpisz szukaną frazę:

.